je ruská technika, používa priľnavosť medu nanášaného na kožu na intenzívnu prácu s podkožím. Sila včelieho medu pôsobí cez pokožku na organizmus prostredníctvom pumpovacích pohybov rúk. Najskôr sa z hĺbky telesných tkanív vysajú usadeniny a jedy a po tejto očiste sa organizmu dodajú účinné látky z medu.

 

Honey-for-health-and-beauty-524x284Medová masáž je hlboko detoxikačná masáž. Pomocou medu a špecifických pumpovacích hmatov dokáže byť celistvým ošetrením tela i duše. Revitalizuje organizmus, má antibiotický účinok, pomáha pri strese, stavoch slabosti, nespavosti, bolestiach hlavy a mnohých ďalších. Pri medovej masáži sa požíva včelý med. Liečivé účinky medu sú známe asi každému jednému z nás. Bežne sa používa na liečenie rán, na zlepšenie trávenia, pri dýchacích problémoch, regenerácii pečene, obličiek a tiež anémii no zároveň má aj dôležité miesto ako potravina, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov, minerálov a stopových prvkov.

Medová masáž ako taká, je ale považovaná za masáž mäkkých tkanív. Účinok medovej masáže je založený na aktívnom pôsobení vyživujúceho čistého medu na pokožku, tak ako aj na samotnej upokojujúcej dotykovej terapii. Reakcie kože sú odzrkadlením našeho celkového zdravoténeho stavu.Med má jedinečnú schopnosť vstrebávať toxíny ako aj ich rýchlo nasať z organizmu.

Táto metóda sa líši od klasickej masáže svojou technikou. Masér nanesie med na telo, alebo len na problémovú oblasť a následne masíruje až pokiaľ sa med nezačne lepiť a kým sa nevytvára žuvačkovitá hmota ( obsahuje toxíny, ktoré med vytiahol z kože). Tým táto masáž pôsobí dvojnásobne blahodárne – očistí telo (keďže telo sa zbavuje toxínov aj cez kožu) od toxínov a zároveň ho vyživí všetkými blahodárnymi medovými zložkami. Medová masáž sa používa hlavne keď pokožka potrebuje revitalizovať, povzbudiť a prebudiť a na odstránenie toxínov. Koža po tejto masáži zostáva hebká no zároveň vyživená.

 

Med nie je iba sladký materiál, ale aj spôsob starostlivosti o zdravie.